Lebron bi mogao da ubije čovjeka na terenu i oni bi faul dosudili mrtvacu

Džejms: I sam iznenađen onim što je uradio Foto: AFP

Legendarni NBA košarkaš Lebron Džejms (LeBron James) prekinuo je lični gubitnički niz od sedam uzastopnih poraza njegovih ekipa u gostima kod Jute džez, uvjerljivom pobjedom Los Anđeles lejkersa (121:96).

No, mnogo veću pažnju javnosti u Sjedinjenim Američkim Državama od pobjede "Jezerana" i Džejmsove efikasne igre (20 poena, 12 asistencija) privukao je detalj iz prve četvrtine, kada suci nisu sjajnom košarkašu dosudili očiglednu grešku u koracima.

Snimak je pokazao da je 34-godišnji as napravio tri koraka prije nego što je loptu spustio na parket, ali suci mu zbog toga nisu svirali pogrešno vođenje. I sam Džejms je bio šokiran kad

je vidio šta je uradio.

- To je možda najgora stvar koju sam uradio u karijeri. Nisam znao za to do poluvremena, kad mi je snimak pokazao jedan od mojih trenera - rekao je Džejms.

Naravno, to nije prošlo bez ironičnih komentara onih koji smatraju da najveće NBA zvijezde imaju privilegiran tretman kod arbitara.

- Lebron bi mogao da ubije čovjeka na terenu i oni bi faul dosudili mrtvacu - objavio je "Barstool Sports".